Aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH) tugirühm Paides

Oodatud on kõik, kellel on kodus, koolis või lasteaias ATH laps või ATH tunnustega laps.

ATH tugirühm annab võimaluse kohtuda inimestel, kellel on ATH diagnoosi või selle tunnustega laps kodus, koolis või lasteaias. Rühmas pakutakse nõu ja tuge eelkõige kuulamise ja mõistmisega, räägitakse enda kogemustest ning leitakse koos lahendusi erinevatele muredele. ATH tugirühm on alati avatud uutele liikmetele ja grupis võib osaleda nii kaua kui selleks vajadust nähakse. See on koht, kus saab üksteisele nõu anda, aga ka võimalus saada tugirühma juhilt lisateadmisi ATH lapse ja tema abistamisega seonduva kohta. ATH tugirühma märksõnad on usaldus, sallivus, sõbralikkus, avatus, positiivsus.

Tugirühm, see on miniloeng, arutelu, lahendused, toetus ja parem meeleolu.

Tugirühm kohtub Järvamaa Rajaleidja keskuses Paides aadressil Pärnu 54 kord kuus esmaspäeviti algusega kell 17.30 ja on tasuta.

Tugirühma kuupäevad ja teemad 2017 aastal:

13.veeburar kell 17.30 – Aktiivsus-ja tähelepanuhäirest tingitud käitumine, mis põhjustab arusaamatusi ja konflikte.

13.märts kell 17.30 – Väikelaps lasteaias – see on ettevalmistus kooliminekuks.  Kas oleme kooliminekuks valmis?

17.aprill kell 17.30 – Argipäevarutiin ärkamisest magaminekuni. Räägime päevaplaanist, asjade korrashoiust, oskuste õpetamisest. Kiitus ja karistus.

15.mai kell 17.30 – ATH lapse puhkeaeg – nutiseadmed, telekas, trennid, huvialaringid, tegevused vanematega…

18.september kell 17.30 – Kuidas lapsel koolis läheb? Koostöö õpetajate ja  pereliikmetega.

16.oktoober kell 17.30 – Lapsevanem ja ATH laps. Kuidas säilitada lähedasi ja sooje suhteid?

20.november kell 17.30 – Õppimine kodus ja koolis. Anname ATH lapsele rohkem vastutust.

11.detsember kell 17.30 –  ATH lapse suhtlusringkond ja lähedased sõbrad.

Tugirühma juhivad:

Barbi Valdmann, barbi.valdmann@paidegymn.ee ja