Üritused

September

* Tarkusepäev – avaaktus kell 09.00 (01.)
* “Reipalt koolipinki”, Nurmsi lennuvälja külastus – matk (04.)
* Kooli spordipäev (12.)
* Koolinoorte tuletõrjespordi mängud Türi staadionil (4. ja 8. kl) (14.)
* “Minu Tantsukool” tutvustab erinevaid tantsustiile 1.-5.kl. (14.)
* Järvamaa põhikoolide kergejõustiku 4-võistlus Türil (20.)
* Oskuste aasta inspiratsiooniüritus Paides 7.-9.kl (20.)
* Pildistamine (26.)
* Järvamaa koolinoorte murdmaajooksu karikavõistlused Aravete Kangrumäel  kell10 (27.)
* Südames matemaatika Paide G (8.-9. kl) (28.)

Oktoober

* Õpetajate päeva tähistamine (05.)
* Järvamaa koolide 6.-9.kl jalgpalli KV (05.)
* kooli hariduselu 260.aastapäeva tähistamine (07.)
* lastevanemate üldkoosolek kell 18 (17.)
* Järvamaa maapõhikoolide 4.-5. klasside rahvastepalli karikavõistlused Imaveres (18.)
* Teatmeteoste tundmine, reaalained 5.-9. klassi õpilastele (20.)

November

* 4×4 reisiblogi reisidest kõnelemas Marko Kaldusr kell 11.50(14.)
* Järvamaa koolide saalihoki karikavõistlused Imavere spordihoones 6.-9. klassi õpilastele T (14.)
* Järvamaa koolide saalihoki karikavõistlused Imavere spordihoones 6.-9. klassi õpilastele P (16.)
* põhikoolide turniir Laupal kell 12.15 (17.)
* HEATEGU (tähtaeg 01.02.2018)
* JÄVI nädal matemaatika tundides (20.-24..)
* JÄVI nädala olümpiaad (22.)
* mälumängu turniir  Paide Gümnaasiumis kell 14.00 (29.)
* 8.klassi loovtööde esitamise tähtaeg (30.)
* JÄVI lõpetamine Koigi Koolis kell 13.00 (30.)

Detsember

* Esimene advendihommik (4.)
* Ene Puhmaste laululaste kontsert kell 11.30 (5.)
* Soome vabariigi 100.aastapäevale pühendatud aktus-kontsert kell 11.30 (6.)
* Kooli õpilaste jõulukontsert ja jõululaat kogukonnale kell 12.45 (8.)
* Osalemine Paide Jõulukroonil (9.)
* Teine advendihommik (11.)
* Tartu Lõunakeskuses uisutamas 5.-9. klassi õpilased (13.)
* Järva-Jaani kiriku külastus (14.)
* 8.klassi õpilaste valmistataud loovtööde kaitsmine 5.-9.klassi õpilastele (15.)
* Kolmas advendihommik (18.)
* 2.klass piparkooke küpsetamas (18.)
* 1.-4.klass Rakvere teatris vaatamas etendust “Timbu-Limbu” (19)
* Jõululaada nädal õppetundide vaheaegadel (18.-21.)
* 1.-4.klassi õpilaste jõulupidu,  kell 9 (22.)
* 5.-9.klassi õpilaste jõulupidu kell 12 (22.)

2018
Jaanuar

* Järvamaa koolide 6.-9.klassi saalijalgpalli karikavõistlused P Paide E-Piim Spordihallis (11.)
* Mälumäng Imaveres (18.)
* Järvamaa KHK kutsealane koolituspäev Paides (19.)
* Järvamaa koolide 4.-5. klasside saalijalgpalli karikavõistlused  Paide E-Piim Spordihallis (25.)
* Järvamaa KHK kutsealane koolituspäev Säreveres (26.)
* 7.-8.klasside eesti keele olümpiaad (26.)
* Keemia olümpiaad (27.)
Eesti Vabariik 100
* Eesti Vabariik 100.aastapäevale pühendatud näituse “Meie juured” materjalide kokkutoomise tähtaeg (29.)
* Eesti Vabariigi 100.aastapäevale pühendatud rahvalaulude ja rahvatantsude päev (25.)
* Eesti Vabariigi 100.aastapäevale pühendatud fotokonkurss “Ilus oled Eestimaa”, alateemaga “Linnud eestimaa looduses” tööde esitamise tähtaeg (26.)

Veebruar

* Järvamaa koolide 6.-9. klasside korvpalli karikavõistlused P Koigi võimlas /EKSL alagrupp/ (01.)
* Nuputa võistlus Järva-Jaanis (01.)
* Bioloogia olümpiaad (03.)
* Algab Meie Parimate pildistamine (05.)
* 7.-9.klassi matemaatika olümpiaad (07.)
* 7.-9.klassil külas Järva-Jaani G (08.)
* Järvamaa KHK kutsealane koolituspäev – töötoad (09.)
* Järvamaa maapõhikoolide 1.-3. klasside rahvastepalli karikavõistlused Väätsa SH (13.)
* Sõbrapäeva tähistamine, stiilipäev “Stiilselt punases” (14.)
* Talve laul Paides (17.)
* KEAT laagri raames esmaabi loeng ( .)
Eesti Vabariik 100
*  Eesti Vabariigi 100.aastapäevale pühendatud rahvalaulude ja rahvatantsude päev (08.)
* Sõbrapäevaks küpsisetortide valmistamine seotuna Eesti Vabariigi 100 (13.)
* Eesti vabariik 100.aastapäevale mõeldes- kõnelemas 5.-9.klassile Toivo Tõnson (20.)
* ajaloolise stendi alusel Eesti Vabariigi 100-le sünnipäevale pühendatud viktoriin (22.)
* Näitus “Meie juured”,  seotuna Eesti Vabariigi 100.aastapäevaga (avatud 01.-23.02.18, suure huvi korral ka aega pikendatakse)
* Eesti Vabariigi 100.aastapäeva aktus- kontsert kell 11.50 (23.)

Märts

* KEAT laagri raames politsei uimastiennetuse loeng (06.)
* Järvamaa IV õigekeelsuskonkurss T-etteütluse kirjutamine (06.)
* Väikekoolide ansamblit võistulaulmine “Camera”  (06.)
* 8.klassi inglise keele olümpiaad Paide G (08.)
* 5.klassi õpioskuste olümpiaad Türi PK (08.)
* 4.-6.klasside matemaatika olümpiaad (09.)
* Järvamaa koolinoorte meistrivõistlused sisekergejõustiku Paide E-Piima Spordihoones (14.)
* KEAT laagri raames pääste loeng (14.)
* “Känguru” ülesannete lahendamise võistlus (15.)
Eesti Vabariik 100
* Ev 100 raames ajalooline viktoriin (15.)
* KEAT raames Punane rist (esmaabi) loeng 6.klassile (20.)
* Klassidevaheline teatmeteoste tundmise võistlus (keeled, ajalugu, inimeseõpetus, ühiskonnaõpetus) (23.)
*  maakondliku õpilastööde näitus (29.03-25.03.2018.)
* Mälumängu turniir Türi PK (29.)
* 3.-5.klassi rahvatantsulaager Vinnis (31.03-01.04)

Aprill
* KEAT raames pääste loeng 6.klassile (03.)
* Käsitöö ja tehnoloogiakonkurss Paide ÜG-s  (06.)
* 8.klass Noorte nõustamise keskuses (13.)
* Tagasi Kooli raames oma tööst ja tegemistest kõnelemas kooli vilistlane Ele Pedak (20.)
* KEAT laagri raames OLE (raudteeohutus) loeng (.)

Mai

* Järvamaa koolinoorte murdmaajooksu meistrivõistlused Paide Vallimäel (08.)
* Tartu Lõunakeskuse Uisuväljal uisutamas 1.-4.klass (16.)
* Heategevuslik teatejooks Paides 4.-9.klassi õpilastele (10.)
* Kevadkontsert emadele (11.)
* Aiateemaline koolitus 1.-9.klassi õpilastele Umbrohufestivali raames(.)
* Järvamaa laulu- ja tantsupeo peaproov (tantsijad) (21.)
* Umbrohufestivali raames pidulik lõunasöök kooli õpilastele/õppuritele ja personalile mõisa saalis (18.)
* Spordipäev 1.-9. klass (22.)
* “Kaitse end ja aita teist” laager 5.-6.klassi õpilastele (23.-24.)
* Järvamaa koolinoorte meistrivõistlused kergejõustikus Türil (23.)
* Järvamaa laulu- ja tantsupidu Paide Vallimäel (26.)
* Trükieeliku presentatsioon (25.)
* Vene keele päev (28.)
* Tutipidu (30.)
* Kogu koolipere pildistamine kell 12 (30.)

Juuni

* Teadmiste teatejooks 1.-8.klassi õpilastele (12.)
* Lõpuaktus koos hõbe- ja kuldvilistlastega kell 13  (16.)